Gazeta Matematica
Discutii privind data si modul de organizare - Versiune listare

+- Gazeta Matematica (http://forum.ssmr.ro)
+-- Forum: Concursul de matematica Matefbc, editia a VIII-a (/forum-32.html)
+--- Forum: Discutii privind editia a VIII-a (/forum-33.html)
+--- Subiect: Discutii privind data si modul de organizare (/thread-37.html)

Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 19-04-2012 09:55 PM

Va invit pe toti sa incercam sa gasim impreuna o data potrivita pentru concurs si mai ales sa discutam privind modul de organizare.

Asadar...sa incepem discutiile.
Va astept!

In acelasi timp vom incerca sa facem o lista zilele de desfasurare ale celorlalte concursuri sau activitati importante astfel incat sa ne suprapunem cu cat mai putine.

RE: Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 21-04-2012 09:06 PM

Nu are nimeni intrebari, curiozitati....nimic nimic?

RE: Discutii privind data si modul de organizare - anonymous - 23-04-2012 05:42 PM

Sincer să fiu, e prima dată când aud de acest concurs.
Poate cineva să ofere mai multe informații despre el?
Mulțumesc!

PS: Mie personal mi-ar plăcea să se desfășoare vara.

RE: Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 23-04-2012 09:44 PM

Acest concurs a aparut acum 3 ani din ideea de a organiza un concurs de matematica al olimpicilor facut de olimpici. Din lipsa de fonduri si sponsori, am tinut primele 7 editii online(pe un forum).
Ideea de baza in acest concurs e ca participantii pot fi atat concurenti cat si corectori(practic poti participa la clasa ta si sa ajuti la corectura la clasele mai mici)
Acest concurs va avea 6 subiecte si 24 de ore la dispozitie si va fi destinat elevilor din clasele 3-12.
Primele 2 probleme vor fi tip OLM, urmatoarele doua tip OJM si ultimele doua vor fi tip ONM.
Pentru a descuraja orice tentativa de frauda, la aceasta editie nu vor fi premii si nici diplome. Vreau sa va bucurati de concurs si sa puneti mai putin accent pe puncte si clasament.
Astept intrebari(si scuze de intarzierea raspunsului)

RE: Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 27-04-2012 10:53 PM

Maine seara vor fi afisate subiectele. Intrebari?

RE: Discutii privind data si modul de organizare - theo97 - 28-04-2012 10:03 AM

unde sunt afisate subiectele?Big Grin

RE: Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 28-04-2012 10:40 AM

vor fi afisate aici pe forum in aceasta seara la ora 20.00

RE: Discutii privind data si modul de organizare - didig - 28-04-2012 04:08 PM

Rezolvarile problemelor se pot redacta toate intr-un singur document (de ex .doc) sau trebuie ca rezolvarile sa fie redactate cate una in fiecare document pe care apoi sa le arhivam si sa le trmitem pe mail ?

RE: Discutii privind data si modul de organizare - cipriancx - 28-04-2012 04:10 PM

oricare din variante e buna. Ideea e sa treceti numarul subiectului ca sa ne fie usor sa ne dam seama de la ce subiecte sunt rezolvarile.